برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۹۹/۴/۱۲

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.


» ده نکته مفید هنگام خرید فرش 1200 شانه

ده نکته خرید فرش 1200 شانه

پوشش کف خانه امروزه برای منازل یکی از ارکان اساسی محسوب می شود که پوشاندن آن نیاز به توجه زیادی دارد . افراد به دلیل توجه به مسائل زیبایی و زیبا شناختی امروزه برای تمامی وسایل خود از جمله  کف پوش منزل به دنبال زیباترین فرش برای منازل خود هستند . از این رو ترجیح آن ها برای خرید ، فرش های 1200 شانه می باشد که در کنار زیبایی بالا به فرش دستبافت نیز شباهت دارد . بدین منظور خرید فرش 1200 شانه بیشترین استقبال را به دنبال دارد . اما در هنگام خرید باید به نکاتی توجه کرد تا با توجه به آن نکات بتواینم یک خرید لذت بخش را تجربه نماییم . ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ده نکته مفید هنگام خرید فرش 1200 شانه آشنا نماییم .

ده نکته مفید هنگام خرید فرش 1200 شانه
از مهم ترین نکات یا کلیدی ترین نکات هنگام خرید فرش به ویژه فرش ماشینی 1200 شانه می توان به موارد زیر اشاره نمود :
نکته اول
نوع جنس الیاف فرش که در انواع مختلفی وجود دارد و بهترین آن الیاف آکریلیک هیت ست شده می باشد . این الیاف به دلیل مقاومت بالا در برابر گرما و حرارت و عدم جذب آلودگی و رطوبت توانسته به عنوان مرغوب ترین الیاف های به کار رفته در بافت فرش شناخته شود . برای تشخیص نوع الیاف به کار رفته در فرش می توانید از دو ویژگی این الیاف یعنی نرمی و لطافت  به همراه انعطاف پذیری آن را مورد نظر قرار داده و بر اساس آن به تشخیص نوع الیاف بپردازید . با دست کشیدن بر روی فرش می توانید به نرم و لطیف بودن فرش پی ببرید همین طور با دست کشیدن بر روی فرش می توانید در صورت برگشت سریع به حالت اولیه اطمینان حاصل نمایید که الیاف به کار رفته در بافت فرش ، آکریلیک می باشد .
نکته دوم
فرش های ماشینی در انواع مخنلفی بر اساس شانه و تراکم دسته بندی می شوند . اگر شما در هنگام خرید به دنبال زیبایی هستید بهترین انتخاب ، فرش های با شانه و تراکم بالا می باشد چون هر چه تعداد شانه و تراکم بالاتر باشد ظرافت و ریز بافتی بیشتر خواهد شد و در نتیجه فرش های ماشینی زیباتری خواهید داشت .
نکته سوم
 اگر انتخاب شما فرش 1200 شانه می باشد باید به بررسی تعداد شانه این فرش بپردازید تا اطمینان حاصل نمایید که این فرش واقعا از 1200 گره در راستای عرضی تشکیل شده است یا نه . برای بررسی این مطلب باید قسمت عرضی فرش را در اندازه ی ده سانتی متر مشخص نماییم و با شمارش تعداد گره ها در این ده سانت پی به تعداد گره های تشکیل دهنده در یک متر مربع از عرض فرش ببریم .
نکته چهارم
فرش های بافته شده امروزه به طوری تولید می شوند که بهترین کیفیت را داشته و نسبت به فرش ها در گذشته پیشرفت کرده و کیفیت بالایی را داشته باشند . برای بررسی کیفیت یک فرش علاوه بر نوع الیاف به کار رفته که در بالا بیان شد می توان دستگاه های بافندگی آن را نیز از عواملی دانست که در تولید فرش ماشینی با کیفیت بسیار موثر است . این مورد نیاز به تحقیقی ندارد شما به راحتی با دانستن این موضوع که فرش های ماشینی تولید شده با الیاف آکریلیک که از جدید ترین نوع الیاف می باشد و از ضخامت کمی برخوردار است تنها با دستگاه های جدید فرش بافی بافته می شوند می توانید اطمینان حاصل نمایید که فرش 1200 شانه مورد نظر با توجه به نوع الیاف و دستگاه آن از درجه کیفی بالا برخوردار است .
نکته پنجم
در هنگام خرید فرش باید به جای استفاده از فرش توجه نماییم تا بتوانیم انتخاب فرش با رنگ مناسب را برای خود به ارمغان آوریم . به طور مثال انتخاب فرش 1200 شانه رنگ روشن می تواند برای فضاهای کم رفت و آمد که آلودگی کمتر است انتخاب شود حال آن که انتخاب فرش با رنگ تیره برای محل های پر رفت و آمد چون اتاق خواب بهترین گزینه برای انتخاب می باشد .
نکته ششم
یکی از نکاتی را که باز با توجه به منازل باید در خرید به آن توجه داشت طرح فرش می باشد . انتخاب طرح شلوغ برای فرش برای خانه هایی که دارای کودک هستند به دلیل چرک تاب بودن بهترین گزینه انتخاب خواهد بود در صورتی که برای خانه با جمعیت کم یا منازل نو عروسان بهترین فرش ، فرش با طرح های خلوت خواهد بود .
نکته هفتم
برای خرید فرش باید به توجه به مساحت محل مورد نظر به خرید فرشی بپردازیم که تمامی مساحت را نپوشاند یعنی فرش با دیوار فاصله داشته باشد تا جلوه و نمای فرش دو چندان شود . بدین منظور برای منازل با پذیرایی به مساحت 12 متری می توان بهترین انتخاب را فرش 1200 شانه 9 متری دانست .
نکته هشتم
روش نگهداری فرش نیز از مواردی است که در هنگام خرید فرش باید به آن توجه داشت . منظور از این نکته این مطلب است که به طور مثال برای نو عروسان خود به دنبال خرید فرش جهیزیه هستید و با توجه به سلیقه خود فرشی را انتخاب نموده اید برای این که فرش را تا زمان چیدن منزل بتوانید نگهداری نمایید باید به صورت لوله شده نگهداری کنید تا از فرسودگی آن جلوگیری نمایید .
نکته نهم
خرید فرش از یک فروشگاه معتبر و قابل اعتماد نیز از نکاتی است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشت . خرید از فروشگاه معتبر سبب می شود تا شما در کمال آرامش به خرید فرش پرداخته و از صحت سلامت و کیفیت آن اطمینان حاصل نمایید .
نکته دهم
قیمت فرش یکی از نکاتی است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشت . با توجه به المان هایی چون تعداد شانه و تراکم ، نوع جنس نخ خاب و سایز فرش و ... قیمت یک فرش متغییر می باشد . ولی به طور کلی در مقایسه فرش های ماشینی با یکدیگر می توان قیمت فرش 1200 شانه را از فرش های دیگر چون فرش 1000 شانه و 700 شانه بالاتر دانست .

خرید فرش 1200 شانه
با توجه به نکات بالا برای خرید فرش 1200 شانه می توان در وهله اول به یک فروشگاه معتبر سر زد . یکی از فروشگاه هایی که از اعتبار کافی در میان خریداران و فروشندگان فرش ماشینی برخور دار است فروشگاه فرش 1200 شانه زیر مجموعه فروشگاه فرش کاشان می باشد . این فروشگاه با ارائه ضمانت ده ساله فرش به همراه تضمین بهترین قیمت و کیفیت و تضمین اصالت به عنوان یکی از فروشگاه های فرش در کاشان می باشدکه توانسته خریدارن زیادی را از جای جای کشور به سمت خود جذب نماید . امکان خرید حضوری در کنار خرید آنلاین فرش از مواردی است که سبب شده تا خریداران به راحتی به هر صورت که دوست دارند به خرید از این فروشگاه بپردازند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه