برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۹۹/۳/۱۴

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.


» خرید فرش 1200 شانه تراکم 3600

خرید فرش 1200 شانه

از جمله فرش های موجود در بازار فرش ماشینی ، فرش های هفتصد شانه تا فرش های هزار و دویست شانه می باشد . عده ای به اشتباه می پندارند که با بافته شدن جدیدترین فرش ماشینی ، دیگر محصولات با شانه و تراکم پایین تر قدیمی شده اند و باید به هر نحوی شده است ، از بالاترین شانه و تراکم ها فرش را خریداری کرد ، وگرنه خرید آنها مد روز نخواهد بود . این طرز فکر هم اشتباه است و هم به غلط هزینه های زیادی را بر گردن خانواده می گذارد .
خرید هر چیزی از جمله فرش ، باید آگاهانه باشد . در هنگام خرید فرش باید به توان مالی خود و هدف تان از خرید فرش توجه نمایید .
مواردی هست که هنگام خرید فرش ماشینی باید از آنها آگاه باشید . اول اینکه قیمت فرش ها با توجه به موارد مختلف تعیین می شود که اگر شما از این موارد آگاه باشید می توانید فرش تان را با فاکتورهای مورد نیاز تان و به صورت آگاهانه تهیه نمایید .
ویژگی های فرش 1200 شانه تراکم 3600
اول از همه شاید ندانید شانه و تراکم به چه معناست و فرش های با شانه و تراکم های مختلف چه ویژگی هایی دارند . شانه به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای عرضی فرش ماشینی گویند . با توجه به اینکه فرش مد نظرتان 1200 شانه است باید در هر یک متر راستای عرضی فرش 1200 عدد گره به کار رفته باشد . اگر شما بخواهید از صحت این قضیه آگاه گردید می توانید یک سانت از پشت این فرش را بشمارید . در صورت شمارش باید ، در هر یک سانت دوازده گره شماره کنید که اگر کمتر از این مقدار باشد ، باید متوجه شوید که این فرش 1200 شانه نیست و به اسم 1200 شانه به شما فروخته شده است .
تراکم به تعداد گره های بافته شده در هر یک متر راستای طولی فرش ماشینی می گویند . شمردن گره ها کار بسیار سختی است اما اگر دقت به عمل اورید و فرش تان را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید، می توانید از خریدتان و کیفیت فرش تان اگاه شوید.
فرش های 1200 شانه در ضمن جزء فرش های دستباف گونه دسته بندی می شود . به دلیل اینکه فرش های هزار و دویست شانه بسیار ریز بافت هستند ، شبیه فرش های دستباف می باشند و این دست از فرش ها با دستگاه های روز دنیا بافته می شوند . در بافت این محصولات از نقشه های روز و در سبک های مختلف، سنتی ، کلاسیک و مدرن به کار می رود . به دلیل ریز بودن نخ های فرش ، می توان انواع نقشه های ریز نقش و با جزییات بیشتر را در آن بافت و برای اینکه با توجه به ریز بودن و نازک بودن نخ های آن ، کیفیت فرش دستخوش تغییر نشود ، از جنس های اعلی و مقاوم نخ در دل فرش به کار می برند که همین عامل سبب گران تر شدن فرش های ماشینی می شود .
چه فرشی با چه شانه و تراکمی بخریم ؟
هنگام انتخاب فرش ماشینی ابتدا باید بدانید که هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر می رود ، قیمت فرش افزایش می یابد . پس در میان فرش های دارای یک جنس معین ، شما با خرید فرش با شانه و تراکم بالاتر و ریز تر باید قیمت بیشتری پرداخت کنید.
اما از لحاظ فنی، هر چه فرش ریز بافت تر می شود ، ارتفاع خاب فرش کاهش می یابد و نشست و برخاست بر روی فرش سفت خوشایند نخواهد بود . اگر جز کسانی هستید که علاوه بر مبلمان موجود در منزل تان ، عادت دارید روی زمین بنشینید و یا تعداد صندلی ها و مبل تان برای پوشش کل فضای منزل تان کافی نیست و در صورت داشتن مهمان، مجبور خواهید بود از آنها با نشستن روی زمین ، میزبانی کنید ، توصیه می شود که از فرش های ماشینی بافته شده در شانه و تراکم های پایین تر ، نظیر هفتصد شانه خرید خود را انجام دهید .
فرش های هفتصد شانه ، هم قیمت مناسبی دارد ، هم با طرح های روز بازار بافته می شود و هم از لحاظ ارتفاع خاب فرش بسیار نرم تر و راحت تر می باشد .
اما اگر دوست دارید ، فرش تان از لحاظ بصری بسیار خوش نقش و زیبا باشد و با خاب و نرمی فرش کاری ندارید و از لحاظ قیمت نیز ، برایتان مشکلی برای پرداخت وجود ندارد توصیه می شود از فرش های با شانه و تراکم بالاتر خرید خود را انجام دهید .
فرش های 1500 شانه امروزه جدیدترین فرش های بازار هستند که ریز بافت ترین فرش موجود هستند که گران ترین نیز می باشد و فرش 1200 شانه نیز از این دست می باشد که در فرش گره های بیشتری نشان دهنده جزییات طرح و نقشه ی فرش می باشند که همین امر در زیباتر شدن فرش دخیل می باشد .
در بین فرش های هفتصد شانه و فرش های 1200 شانه به بالا ، فرش های هزار شانه قرار دارند که در میان این دو دسته ، هم دستباف گونه و ریز بافت هستند و هم اینکه از لحاظ قیمت مناسب تر از فرش های 1200 شانه به بالا می باشند . این فرش به کسانی توصیه می شود که هم قیمت برایشان مهم است و هم اینکه می خواهند فرش شان دستباف گونه باشد و ظاهر بافت فرش هم برایشان مهم است.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه